Hamiltonu pobjeda u Brazilu uz nešto sreće

55

Lewis Hamilton je osvojio Veliku Nagradu Brazila na legendarnom Interlagosu. Max Verstappen je bio izgledni kandidat za pobjedu, no kontakt s Oconom mu je uništio utrku.

Mercedes je osigurao i petu uzastopnu titulu konstruktorskih prvaka na ovoj utrci, pobjedom i petim mjestom za Bottasa.

Verstappen je također izabran za vozača dana na službenim stranicama Formule 1.

Start utrke je prošao odlično za Mercedesove vozače, Hamilton je poveo, a Bottas je bio ispred oba Ferrarija.

Vettel je na samom startu izgubio mjesto i od Verstappena, no već ga je u trećem zavoju uspio vratiti.

Red Bullovi su pokazali koliko brzine imaju s nekoliko najbržih krugova utrke za redom. Verstappen je u 10. krugu bio na drugoj poziciji, samo dvije sekunde iza Hamiltona.

Već je u 15. krugu mogao koristiti DRS, a utrku je poveo u 19. kada je Hamilton otišao u boks. Max je svoj stint na supersoftovima odužio sve do 36. kruga.

Samo četiri kruga kasnije je Verstappen prešao u vodstvo utrke, te je počeo graditi prednost nad Hamiltonom. Sreća ipak nije bila na Maxovoj strani.

Esteban Ocon je pokušao prestići Verstappena, iako je Force Indijin vozač bio cijeli krug iza vodećeg. Verstappen je izgubio vodstvo utrke, a Ocon je zbog svog poteza zaradio 10 sekundi stop-and-go kazne.